Masz pytania dotyczące ozonowania Aktywnym Ozonem? Rozwiewamy Twoje wątpliwości!

Ozonowanie Kraków odpowiedzi na pytania

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Aktywny ozon to najbezpieczniejszy dostępny na rynku środek stosowany w dezynfekcji, usuwaniu zapachów, powodujących alergię roztoczy, a nawet moli. Aktywny ozon nie pozostawia w pomieszczeniu, w którym był stosowany żadnych pozostałości ponieważ jest gazem, który po krótkim czasie rozpada się w tlen. Ozon jest gazem toksycznym w przypadku jego wdychania i przebywania w pomieszczeniu, w którym odbywa się ozonowanie, dlatego u nas procedura ozonowania jest przeprowadzana przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy zadbaj a o bezpieczeństwo i po zakończeniu procedury i dokonają pomiarów pozwalających stwierdzić, że przebywanie w pomieszczeniach, poddanych działaniu Aktywnego Ozonu jest całkowicie bezpieczne.

Ponadto niezwykle istotne dla bezpieczeństwa jest stosowanie urządzeń zgodnych z dyrektywami i obowiązującymi normami stosowanie tanich chińskich urządzeń jest niestety powszechne i powoduje poważne ryzyko zarówno dla osób przebywających w ozonowanych pomieszczeniach jak i dla urządzeń i wyposażenia ozonowanych pomieszczeń oraz samochodów ze względu na wytwarzanie w pomieszczeniu toksycznych i niebezpiecznych związków chemicznych z tego powodu procedury ozonowania z użyciem Aktywnego Ozonu są przez nas przeprowadzane z wykorzystaniem certyfikowanego i bezpiecznego sprzętu spełniającego wszystkie normy i zgodnego ze wszystkimi dyrektywami.

Jak często należy powtarzać ozonowanie z użyciem Aktywnego Ozonu?

Częstotliwość ozonowania jest zależna od celu w jakim przeprowadzane jest ozonowanie, a także od sposobu użytkowania pomieszczeń. Aktywny Ozon neutralizuje drobnoustroje chorobotwórcze, ale te mogą być ponownie wniesione do pomieszczeń na przykład na butach, przeniesione poprzez dotykanie powierzchni przez osoby przebywające w pomieszczeniu albo przez osoby, które kaszlą w pomieszczeniu. W takim przypadku, gdy w pomieszczeniu po raz kolejny gromadzą się drobnoustroje, może być konieczne ponowne przeprowadzenie zabiegu. Cykliczne przeprowadzanie zabiegu zalecane jest także w przypadku stosowania Aktywnego Ozonu w celu usunięcia przyczyn alergii, ponieważ po pewnym czasie grzyby i roztocza kurzu domowego rozwijają się ponownie i nie ma skutecznych metod trwałego pozbycia się ich z pomieszczeń.

Jaka jest skuteczność ozonowania Aktywnym Ozonem?

Z pewnością wiesz, że woda pitna jest chlorowana w celu jej uzdatnienia a więc unieszkodliwienia wszystkich znajdujących się w niej bakterii. Stosowany przez nas Aktywny Ozon jest około 50 razy bardziej skuteczny w zwalczaniu patogenów niż chlor! Pozwala to na skuteczne pozbycie się z pomieszczenia wszystkich niebezpiecznych drobnoustrojów w tym koronawirusa Sars-Cov-2. Aktywny Ozon całkowicie unieszkodliwia szkodliwe substancje oraz niszczy i eliminuje z pomieszczeń bakterie, wirusy i grzyby włączając w to roztocza i inne czynniki wytwarzające alergeny. W przeciwieństwie do innych środków skuteczność Aktywnego Ozonu jest tym skuteczniejsza, że jest to wysoce reaktywny gaz penetrujący wszystkie zakamarki ozonowanego pomieszczenia, co jeszcze bardziej podnosi skuteczność przeprowadzanego zabiegu ozonowania.

Dlaczego powinienem przeprowadzić ozonowanie?

Ozonowanie Aktywnym Ozonem pozwala na podniesienie komfortu przebywania w pomieszczeniach co jest realizowane poprzez kilka aspektów. Aktywny Ozon skutecznie usuwa drobnoustroje, odświeża pomieszczenia, usuwa zapachy moczu, papierosów, świeżej farby albo lakieru, starych mebli czy stęchlizny, przez co przebywanie w pomieszczeniach jest nie tylko bezpieczniejsze, ale także znacznie przyjemniejsze. Cykliczne stosowanie aktywnego ozonu może być także wybawieniem dla alergików cierpiących na alergię na roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów występujących w pomieszczeniach, gdyż Aktywny Ozon skutecznie neutralizuje chorobotwórcze i wywołujące alergie grzyby i ich zarodniki (spory) a także zabija roztocza kurzu domowego, których odchody wywołują objawy alergii. Warto tu wspomnieć, że ozonowanie pomieszczeń jest także użyteczne w przypadku innych alergii jak choćby na sierść zwierząt gdzie ozon przyczynia się do neutralizacji alergenu, co istotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii w czasie przebywania przez alergików w pokoju, w którym wcześniej przebywały zwierzęta. Także alergicy i osoby chorujące na katar sienny i astmę oskrzelową mogą wykorzystać zbawienne działanie Aktywnego Ozonu, który całkowicie niszczy wszystkie znajdujące się w ozonowanym pomieszczeniu i na ozonowanych powierzchniach alergeny.

Klimatyzacja samochodowa

Także ozonowanie klimatyzacji w tym klimatyzacji samochodów jest niesłychanie istotne. Nie przeprowadzanie tego zabiegu może spowodować rozwój w kanałach klimatyzacji samochodowej niebezpiecznych, a często nawet zagrażających życiu kierowcy i pasażerów patogenów- grzybów i pleśni oraz bakterii. Mikroorganizmy te są odpowiedzialne także za powstawanie chorób alergicznych. Więcej informacji można przeczytać na naszym blogu we wpisie poświęconym tematowi niebezpieczeństwu jakie niesie za sobą nieodgrzybiona klimatyzacja samochodowa.

Nieodgrzybiona klimatyzacja samochodowa jest dla Ciebie niebezpieczna - sprawdź dlaczego

Czy aktywny ozon neutralizuje koronaworusa SARS-CoV-2 wywołującego Covid?

Badania wielu zespołów naukowców z całego świata pokazują, że stosowanie Aktywnego Ozonu jest bardzo skuteczne w zwalczaniu koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19. Odpowiednio dobrane przez naszych specjalistów parametry ozonowania w 100% neutralizują koronawirusy wywołujące Covid-19 co sprawia, że pomieszczenia są bezpieczne do użytku przez ludzi. Jest to niesłychanie istotne, tym bardziej, że wykazano, że koronawirus jest w stanie przetrwać na niektórych powierzchniach nawet do tygodnia.  Badania pokazują, że Aktywy Ozon niszczy struktury tworzące wirusy w tym wirusa SARS-CoV-2 poprzez degradację zarówno struktur białkowych jak i lipidowych wirusów. Cechą powodującą wielokierunkowe unieczynnianie koronawirusa jest silne działanie oksydacyjne Aktywnego Ozonu.

Sama informacja została także potwierdzona przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w opinii PKZ z 2.04.2020 roku, który w opublikowanym dokumencie stwierdza, że ozon jest skutecznym środkiem zwalczającym koronowirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19 jeśli ozonowanie jest wykonywane zgodnie ze sztuką, przez wykwalifikowany personel, z zastosowaniem profesjonalnych generatorów.

Ile trwa ozonowanie pomieszczeń z wykorzystaniem Aktywnego Ozonu?

Czas trwania zabiegu zależny jest od wielkości pomieszczenia, a także efektu który chcemy uzyskać. Posiadamy niesłychanie wydajne wytwornice Aktywnego Ozonu, które zapewniają wysoką skuteczność w możliwie krótkim czasie, ale aby ozonowanie było w pełni bezpieczne proces ozonowania jest rozłożony na etapy, a niektórych z nich nie da się przyspieszyć.

Parametry i czas ozonowania Aktywnym Ozonem nasi specjaliści dostosowują do konkretnych przypadków, ale można przyjąć, że czas pojedynczego ozonowania może zajmować od godziny do kilku, a w przypadku dużych domów, hal, magazynów i dużych lokali użytkowych do kilkunastu godzin. W zależności od potrzeb i skali ozonowanych budynków procedura może być rozłożona nawet na kilka dni. Wiemy, że w biznesie nie ma miejsca na przestoje dlatego w naszej firmie ozonowanie może być przeprowadzane także w weekend. Proces ozonowania jest zależny także od jego celu i w niektórych przypadkach w czasie usuwania bardzo uporczywych zapachów może potrwać nawet kilkanaście godzin lub być rozłożony na kilka dni.

Ile trwa ozonowanie samochodu i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej z wykorzystaniem aktywnego ozonu?

Ze względu na wysoką wydajność naszych urządzeń do produkcji aktywnego ozonu i niewielką przestrzeń jaką jest samochód nasi specjaliści są w stanie przeprowadzić dezynfekcję Aktywnym Ozonem samochodu wraz z klimatyzacją w czasie nawet do 20 minut! Oczywiście czas ten może być krótszy albo dłuższy w zależności od wielkości samochodu, a także konkretnego przypadku jak na przykład usuwanie zapachu dymu papierosowego w sprzedawanym samochodzie będzie trwało dłużej niż dezynfekcja i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej.

Ile kosztuje dezynfekcja, sterylizacja lub usuwanie zapachów z wykorzystaniem aktywnego ozonu?

Koszt zależy od wielu czynników takich jak wielkość pomieszczeń, odległość od naszego biura - dojazd (w wyznaczonej strefie dojazd jest bezpłatny), czas pracy generatorów ozonu i liczba ozonatorów potrzebnych do wykonania zabiegu ozonowania. Orientacyjny zakres cen dostępny jest w naszym cenniku. Nasi klienci mogą liczyć także na atrakcyjne rabaty! Zapraszamy do kontaktu po więcej szczegółów poprzez zakładkę "kontakt", telefon do nas albo przez messengera na Facebooku.

 

Zadzwoń i bezpłatnie skonsultuj się z naszym ekspertem, który doradzi Ci jak pozbędziesz się problemu

 

 503 716 928