Jak się pozbyć alergenów

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Roztocze kurzu domowego Roztocze kurzu domowego

Co to jest alergia?

 

Jeśli chcielibyśmy posługiwać się uproszczeniami to możemy powiedzieć, że alergia to nadwrażliwość organizmu na jakiś czynnik. Czynnikiem tym może być praktycznie wszystko. Tak, alergenem może być woda, może być słońce. I rzeczywiście są osoby uczulone na słońce. Muszą one przebywać w ciemności, a żeby wyjść na zewnątrz muszą zakładać kombinezony nie przepuszczające światła. Są też osoby, które nie mogą pić. Nie mogą pić niczego, bo woda jest składnikiem wielu płynów. Osoby takie pojone są przez rurkę, a kontakt z wodą może skończyć się tragicznie. Na szczęście to są skrajne przypadki, a w przeważającej większości alergenów jesteśmy w stanie unikać. Ot choćby orzechów ziemnych wywołujących wstrząs anafilaktyczny albo właśnie wcześniej wspomnianych pyłków roślin.

Alergeny sezonowe

Zawitała wiosna i to ta pora roku najczęściej kojarzy nam się z alergiami. Wtedy najwięcej o tym mówimy i najczęściej wtedy słyszymy od ludzi, że mają katar sienny, kaszel i że objawy te mają podłoże alergiczne. I rzeczywiście istnieje grupa alergii sezonowych, które występują tylko w tym okresie czasu i jest on zależny od miesięcy, na które przypada pylenie poszczególnych roślin - tak, to alergie na pyłki i oczywiście alergie na zarodniki grzybów. Ale o ile alergia na zarodniki grzybów może występować przez okres całego roku o tyle alergia na pyłki występuje wyłącznie sezonowo, co więcej sezon ten zmienia się w zależności od szerokości geograficznej, bo okres wytwarzania pyłków zależy od mikroklimatu występującego na danym terenie, a więc między innymi od temperatury, wysokości nad poziomem morza, ale też od tego czy obecne są rośliny, na których pyłki uczulony jest alergik.

 

Alergeny całoroczne

Mamy też alergie bardziej uciążliwe weźmy za przykład alergię na roztocza kurzu domowego. Wszechobecne w każdym gospodarstwie domowym i bez znaczenia jest tutaj to, że mieszkanie jest utrzymywane w czystości. Zmniejsza to ilość alergenów, ale nie eliminuje ich całkiem. Każdy materiał tekstylny jest miejscem gdzie rozwijają się roztocza kurzu domowego, a więc zasłony, dywany i wykładziny, pościel i materace, a nawet ubrania. W tych wszystkich miejscach gromadzi się kurz, a wraz z nim wytwarzające alergenne odchody roztocza kurzu domowego. Czy jednak jesteśmy bezradni i nic poza regularnym dbaniem o czystość nie możemy zrobić? Nie! Aktywny Ozon skutecznie zabija roztocza kurzu domowego oraz neutralizuje ich odchody, które wywołują alergie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług neutralizacji alergenów i unieszkodliwiania roztoczy. Usługę ozonowania można zamówić kontaktując się z nami, poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej, przez messengera albo telefonicznie.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.